Польсько-український міст понад кордонами збудовано

Проект Польсько-український міст понад кордонами, який відбувся 24.10-30.10.2016 р. в рамках Польсько-Української Ради Обміну Молоддю добіг кінця. Ініціатором проекту був Університет в Домброві Гурнічей, а партнерем з України – Центр Слов`янських Мов та Культур у Хмельницькому.

Аби зміцнити інтеграцію учасників з Польщі та України цьогорічний проект ми вирішили реалізувати у гірській місцевості в Устроні, де молодь з Польщі та України проживали в кімнатах у мішаних групах. Таки вдалось – молодь досконло зінтергувалась – говорить Координатор проекту, Домініка Черняк з Університету в Домброві Гурнічей.

Молодь з Польщі та України відвідала такі місця, як: Музей Міста в Устроні, Замок та стару частину міста Цешин. Спільний проект передбачав різноманітні тематичні курси. Учні вивчали польську та українську, брали участь у кулінарних, пластичних, артистичних заняттях та курсах фотографії та фільму. Спільні інтеграційні заняття, а саме: гра у боулінг, похід в гори на Рувніцу або спортивні ігри, які проводились у змішаних польсько-українських групах були досконалою можливістю для знайомства та інтеграції груп з Польщі та України.

На завершення перебування в Польщі молодь разом підготувала артистичний виступ, під час якого учні виконали польські та українські музичні твори та народні танці. Впродовж проекту діяла також виставка пластичних робіт учасників.

Як кажуть учасники проекту з Польщі та України – це був надзвичайно вдалий тиждень!

Мова, культура та інші можливі бар`єри не були проблемою, ми успішно їх долали під час спільних занять у сфері пластичного та кулінарного мистецтва, під час подорожі до Цешина та походу в гори, спільної підготовки до показу польсько-української культури та наших інтеграційних зустрічах в кімнатах, в яких звичайно жили польсько-українські групи молоді. Ця поїздка не була для нас виключно розвагою.  У випадку, коли тобі необхідно 50% часу розмовляти з українськими друзями, мимоволі вивчаєш кілька мовних новинок. Окрім інтенсивного курсу навчання мови ми також мали можливість обговорити теми, пов`язані з нашими культурами, історією, щоденним життям, ми обговорювалт міфи, легенди та багато іншого  - каже Мачей Тадей з Ліцею ім. Миколая Коперника в Бенджіні. Сподіваємось, що ми матимемо можливість прийняти участь в наступному проекті обміну молодлю з Польщі та України, який буде для нас новою вершиною.

Я також дуже задоволений участю в проекті обміну, оскільки програма занять була дуже цікавою, я познайомився з багатьма цікавими молодими людьми з Польщі, з якими далі триматиму контакт – Микола Середюк, учень школи в Житомирі.

В проекті прийняли участь школи з України із Закарпатської, Хмельницької, Полтавської, Харківської, Дніпопетровської та Житомирської області разом з польськими школами з Сілезького Домбровського Заглемб`я та Цешинської Сілезії:     V Загальньоосвітній Ліцей в Домброві Гурнічей, I Загальноосвітній Ліцей в Бенджіні, Економічна школа ім. К. Адамецького в Домброві Гурнічей та Економічно-Гастроономічна школа ім. Цешинської Батьківщини в Цешині.

Читайте польською мовою art na str www.doc (35,5 kB)

Житомирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22 імені В.М.Кавуна
вул.Космонавтів, 36, м. Житомир, 10009, Україна

(0412)33-50-84

© 2015 Усі права захищені.

cтворити безкоштовний сайтWebnode